Zázraky života II 14.díl – Dárce

Epizody 2 ledna 2014 0 komentářů

Sestřička Martina se bláznivě zamilovala a rozhodla se odjet za svou láskou do Francie. Jak se bude tvářit Diamant, až mu přinese výpověď? Dana Vránová se odhodlala podstoupit ještě jednou umělé oplodnění. Jenže nemá dárce spermie. Kdo připadá v úvahu? Honza Mácha má pro Elišku novinku.

Odjíždí na rok na pracovní stáž do Anglie. Co mu na to Eliška řekne? David Salač s Monikou balí, budou se stěhovat. Co při třídění věcí spolu se zapomenutými hračkami a suvenýry vyplave na povrch?

Dana Vránová přestala váhat a začala chodit s Markem Tichým. A nechala se od něj přesvědčit, že by mohla ještě jednou podstoupit umělé oplodnění. Obrátí se na manžela Mirka, který už je registrovaný dárce spermie a který chce Daně pomoct. Jenže pak se dá Mirek dohromady s Helenou a staví se k situaci jinak, jako dárce už figurovat nechce. Dana je smutná. Myslela si, že má naději pochovat si jednou své vlastní dítě, a o tu právě přišla. Marek má ale jiné řešení a Danu čeká opět velké dilema. Co Daně Marek navrhne?

Diamant má zase o starost navíc. V Centru Život absolvovala umělé oplodnění jedna Francouzka. A její dospělý syn poněkud předčasně oslavoval, že bude mít sourozence. Rozverného Francouze se ujala sestřička Martina, která se do něj stihla zároveň zamilovat. Protože náklonnost je oboustranná, Martina se rozhodla poprvé v životě řídit se ne rozumem, ale srdcem. Chce odjet za svou láskou do Francie. Diamant z toho vůbec není nadšený. Nejenže mu Martina bude na klinice chybět, ale má taky strach, aby nebyla zklamaná. Co Diamant udělá, až mu Martina přinese k podepsání výpověď?

V rodině Davida Salače je zvláštní atmosféra. Monika balí věci na stěhování, se kterým David pořád vnitřně nesouhlasí. Nemůže se smířit s tím, že opustí byt, v němž s rodinou strávil tolik let. A že své děti bude vídat jen občas. Při třídění věcí vyplouvají na povrch nejen zapomenuté hračky a dárky, ale také vzpomínky. Monika s Davidem si v tuto chvíli leccos vyříkají. Popovídat si s Davidem přijde později i jeho dcera Maruška. I od ní se David dozví nečekané informace. Co si otec s dcerou řeknou a na čem se domluví?

Honza Mácha se sice s Eliškou rozešel, ale pořád na ni musí myslet. Má pocit, že se vůči ní nezachoval úplně správně. Proto jí na rovinu a osobně přijde říct, jaké má plány do budoucna. V nemocnici dostal nabídku absolvovat prestižní pracovní stáž v Londýně. Minimálně na rok, možná delší. A Honza primářovu nabídku přijal. Eliška je trochu zaskočená, i ona chtěla se svým bývalým přítelem o něčem důležitém mluvit. Ale po tom, co jí Honza řekl, si to rozmyslí. Dozví se Honza, co mu chtěla Eliška říct?

Přehrát seriál Zázraky života II 14.díl – Dárce

Klíčová slova ,

Komentáře a reakce