1. díl – Tady jde o život

Epizody 11 dubna 2010 0 komentářů

Co bylo v 1. dílu Zázraky života?

V Centru Život na televizi Prima začíná všední den a doktorka Eliška Diamantová neví, kam má skočit dřív. Chlácholit Hlávkovy, nebo jít do porodnice se sousedkou a klientkou? Nebo snad udobřovat rodiče? Musí stihnout všechno! Podívejte se zda si s tím poradí.

Seznamte se s gynekoložkou Eliškou Diamantovou, kterou baví práce natolik, že zapomíná na své soukromí. Stále nemůže potkat toho pravého a právě se rozchází s přítelem. Je jasné, že se už mužem jejího života nikdy nestane. Embryolog David Salač ji baví, ale je to ženatý kolega z práce. Z dovolené přiletěli rozhádaní rodiče.

Po třiceti letech se tentokrát opravdu chtějí rozejít! Eliška se proto musí trochu vrátit do normálního života, i když největší radost zažívá právě na klinice. Radost má i David. Jeho pusa Elišce však měla ke kolegiální dost daleko. Začíná láska jako trám, nebo pracovní flirt?

Doktorce Elišce Diamantové mnoho žen děkuje za to, že se staly matkami. Momentálně má plné ruce práce – její otec Petr, který Centrum Život založil a vede, je na dovolené v Thajsku. Dcera převzala i jeho pacientky. Čekají ji odběry a také otcova známá, advokátka, která by se chtěla stát matkou, ale chybí jí partner. A zákon v tomto případě mluví jednoznačně… Únavou trpí také Eliščin vztah s inženýrem Leošem Malým a mladá lékařka se s ním rozchází. Jak v této situaci zareaguje na neskrývaný zájem kolegy Davida Salače – ženatého otce tří dětí? Má přece pohlednou ženu Moniku, která o něj vzorně pečuje. To Elu doma nikdo nevítá. Z dovolené se vrací profesor Petr Diamant a přijíždí do práce s kufrem. Eliška zjistí, že se její rodiče pohádali, a jelikož má Irena, Eliščina matka, sklony k občasným dramatickým výstupům, zvolil otec jako přechodný azyl kliniku. Rodiče jsou spolu třicet let a podobnými scénami si občas pepří manželství… Ke střetu ale dojde i mezi dcerou a otcem. Důvodem je případ advokátky bez partnera. Eliška zásadně nesouhlasí s oplodněním této klientky. Drama se odehrává i u manželů Hlávkových, kteří absolvují již pátý cyklus umělého oplodnění a už ztrácejí naději. Navíc se kvůli snaze o rodičovství dost zadlužili.

Podívejte se na první epizodu nového seriálu Zázraky života v hlavní roli s čerstvou držitelkou Českého lva Janou Plodkovou.

Klíčová slova , , , ,

Komentáře a reakce