RNDr. David Salač

Postavy - herci 9 dubna 2010 0 komentářů

Embryolog a vědecká opora Centra Život, kde pracuje deset let. Nepostradatelná kapacita. Manžel Moniky, otec tří dětí.

Moje žena si myslí, že jsem v Centru blbě placený a měl bych odejít. Neudělám to, mám to tam rád. Práce je to úžasná, někdy si v laboratoři při selekci embryí připadám skoro jako Bůh. Kdo jiný má takovou moc nad životem a smrtí? Lidé jsou tam přátelští, obzvlášť ta něžnější polovina, kolegyně… Mají mě tam rádi a klienti jsou vděční. Pravda, někdy taky trochu šílení – když to nevychází. Já ale nevím, jaké to je.

Mám dvě prima děti s Monikou a Marušku – k té jsem přišel ještě na vysoké. A hned jsem vyfasoval příšernou tchyni, to se prostě nedalo vydržet. Ten čas tak letí, je možné, že už je Marušce patnáct? Ale pořád mě potřebuje. Nejradši by u nás bydlela, otčíma nesnáší. Monika by to možná přežila, udělá, co mi na očích vidí. Je úžasné, jak to všechno zvládá, je to životní opora. Někdy mi ale život organizuje až moc…

S tím se dá vyrovnat, tedy – občasnými úniky a úlety. To Eliška, ta je taková křehká, ale přitom suverénní. Občas potřebuje podržet, poradit. Je fajn, že se spolu můžeme bavit o práci. Ela potřebuje pořádného chlapa.

Informace o herci Roman Zach

Klíčová slova , , ,

Komentáře a reakce